Anasayfa / Ben Tedavisi / Ameliyatsız Ben Tedavisi İle Kanser Riskinden Kurtulun

Ameliyatsız Ben Tedavisi İle Kanser Riskinden Kurtulun

Her insanda bir ya da birden fazla ben (nevüs) vardır. Açık tenli insanlarda daha fazla (30-40 tane) olabilir. Bunlar doğuştan ya da yaşam boyunca oluşabilir. Zararsız gibi görünen benler bazen melanom dediğimiz deri kanseri ile karışabilir. Kişinin bunu ayrıştırması maalesef çok zordur. Bu yüzden risk alarak yaşamak yerine sadece 1 dakika gibi kısa sürede ben aldırma işlemi yaptırmalısınız. Ben aldırma işlemi lazer, radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlarla ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Ben Tedavisi

Muayene ve Bilgi Almak İçin Ücret Ödemeyin

Ben aldırmayı düşünüyor ve bilgi almak mı istiyorsunuz? Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da birçok genel cerrahi uzmanı ücretsiz muayene imkânı sağlıyor. İster klinikte doktorla görüşerek bilgi alabilir, isterseniz sanal muayene uygulamasını kullanarak oturduğunuz yerden bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ MUAYENE İÇİN RANDEVU AL

 

Resim Çek Gönder, Bilgi Verelim
Sanal muayene uygulaması oturduğunuz yerden bilgi almanızı sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey ben ya da benleri yakından gösteren resim çekerek aşağıdaki form yardımı ile bize göndermektir. Genel cerrahi uzmanları sizden gelen görselleri inceleyerek uygulanması muhtemel tedavi yöntemi + ücreti ile ilgili size merak ettiğiniz soruların cevabını verecektir.

FORM EKLE

Ben (Nevüs) Nedir?

Benler şekillerine, renklerine ve ortaya çıktığı zamana göre ayrılırlar. Şekillerine göre leke, yüzeysel, kabarık, oval ve yuvarlak olabilir. Renklerine göre kahverengi, pembemsi, cilt rengi, siyah, kırmızı ve mavi olurlar. Aynı şekilde benlerin doğuştan ya da sonradan olmasına bağlı olarak konjenital ve edinsel olarak ayrılır. Bu ayrımların nedeni ben tipini ve kanserleşme riskini anlamak için yapılıyor. Örnek vermek gerekirse doğumsal benlerde kanserleşme riski daha yüksektir.

Benler Neden Olur?

Bu soruya cevap vermeden önce derinin yapısını kısaca tanıtmak istiyorum. Deri 3 parçadan oluşur. Bunlar deri altı dediğimiz subkutis yanı sıra alt deri (dermis) ve üst deri (epidermis) şeklinde gruplandırılır. Ben oluşumunda dikkat etmeniz gereken kısım üst deri (epidermis) olacaktır. Aşağıda derinin yapısını gösteren bir görsel yer almaktadır.

cildin yapısı

Benlerin oluşumunda etki eden hücre malanositler yani deriye renk veren hücrelerdir. Aynı zamanda saçlara da renk verirler. Üst kısımda yer alan resme dikkat ederseniz kıl kökünü de çevrelediği görülüyor. Bu hücrelerin amacı renk maddesi olan melanin üretmektir. Benlerin oluşmasında üzerinde durulan ortak nokta melanositlerin farklılaşarak çoğalması sonucu oluştuğudur. Farklılaşan melanosit yine orjinali gibi melanin yani renk oluşturmaya devam eder. Bu nedenle benlerin çoğu kahverengi, pembe, mavi ve siyah olabilmektedir.

Benler Zararlı mı?

Nevüslerin büyük bir bölümü zararsız tümörler olarak bilinir. Fakat bunu kişinin anlaması pek mümkün değildir. Çünkü benlerde deri kanseri oluşması ya da deri kanseri ile karışması muhtemeldir. O nedenle benleri olan her insan deri kanseri riski taşımaktadır. Riski bertaraf etmenin en kolay yolu benleri aldırmaktır.

Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Kanserleşme riski bulunan nevüslerden kurtulmak için ameliyatsız yöntemler, ameliyat ve sıvı azot dahil birçok yöntem uygulanmaktadır. Önerimiz ameliyatsız yöntemler olacaktır. Çünkü hem pratik, hem de uygulama sonrası kalacak iz neredeyse yok denecek düzeydedir. Bizler bunun için lazer, radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlar kullanıyoruz. Yüksek ısı enerjisi ile kabarık ya da yüzeysel tüm benleri buharlaştırma yapmaktadır. Aşağıda yer alan tedavi videolarında yapılışını görebilirsiniz.

Lazerle Ben Tedavisi

Yüzeysel ve ciltten koyu nevüslerde etkilidir. Kabarık ve cilt ile aynı renkte olan benlerde uygulanmaz. En güzel yönlerinden biri hiç bir iz bırakamamasıdır.

Radyofrekans ve Elektrokoter

Kabarık benlerin alımında kısa adı RF olan (radyofrekans) ve elektrokoter cihazı kullanılır. RF’de radyo dalgaları ısıya dönüşürken, elektrokoter ise günümüzde ameliyatlarda neşter (bistüri) yerine kesi amaçlı kullanılır. Her iki cihazın etkisi de aynıdır. Bene dokunduğu anda yüksek ısı ile buharlaştırma yapılır. Cilt seviyesine kadar uygulanır.

Ameliyat İle Ben Aldırma

Birçok insan maalesef ameliyat ile alınmasını istemektedir. IDEA Tıp olarak önermiyoruz. Fakat kişi ameliyat ile alınmasını istemesi halinde genel cerrahi uzmanlarımız bu isteği geri çeviremezler. Burada uygulama benin çevresinden keserek çıkarmaktır. Tabii ki uygulama sonrasında balık kılçığı gibi bir iz ve çukurluk oluşur. Bu nedenle pek önermiyoruz.

Dondurma (Krioterapi)

Ben aldırma işlemini genel cerrahi uzmanları ve dermatoloji uzmanlarına yaptırabilirsiniz. Genel cerrahlar lazer, radyofrekans, elektrokoter ve ameliyat uygularken dermatologlar ise krioterapi dediğimiz sıvı azot ile dondurma yöntemi uygularlar. Beni dondurarak oksijensiz bırakırlar ve 10-15 gün içerisinde ciltten ayrılmaktadır. Bazen çukurluk ve kötü görünüme neden olabilir.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri iz kalır mı? Beklediğiniz cevap hayır kalmaz olacaktır. Çünkü bu en sevilen, en etkileyici cevap türüdür. Fakat bunu ancak dolandırıcı insanlar yapabilir. Benin büyüklüğü ve kabarıklığına göre fark edilmeyecek kadar belirsiz bir iz kalır. Örnek vermek gerekirse sivilce izinden bile daha belirsizdir. Lazer ile yapılan yüzeysel benlerde iz kalmaz. Fakat ameliyat ile yapılanlarda iz daha korkunç düzeyde olur.

38 Yorumlar

 1. Benlerimi sildirmek istiyorum bariz tedavisi 1 tanede siğil aldırmak istiyorum

  • Ben tedavisine yönelik her tür te2knolojiye sahibiz, gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabilirşz.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Benim oğlum 15 yaşında beklerini lazer tedavisiyle aldırmak istiyorum böyle bi şansımız varmı ??

  • Ben tedavisi her yaşta yapılabilir. Muayene ile değerlendirip lazer, RF yada plazma yöntemi ile tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, Yine aynı numaradan tedavi için randevu alabilirsiniz.

 3. İyi günler hocam benim yüzümde kaşımın tam kenarında bir tane ben mevcut. Kahverengi, düz bi şekilde duruyor senelerdir.

  • Rahatsız oluyorsanın tedavi edebiliriz. Ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.

   • Hayırlı akşamlar benim yüzümde benler var ve rahatsız oluyorum aldirdiktan sonra bir daha çikarmi ve iz kalır mı

    • Merhaba,
     Ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz, Ben tedavi edildikten sonra mutlaka iz kalır ama bu iz çıplak gözle pek algılanamaz. Bazen benzerin köküne tam ulaşılamıyor derinde oluyor, iz kalmasın diye daha yüzeysel çalışıyoruz, bu durumda rotuş gerekebiliyor,rotuşlar da ücret alınmaz.

     • Yanagimdaki benden cok rahatsiz oluyorum tedavi ucretlerinizi öğrenebilirmiyiz wpden yazdim

     • Merhaba,
      Ben tedavi ücreetlerimizi 05426210888 nolu telefondan öğrenebilir,WhatsApp dan fotoğraf gönderebilirsiniz.

    • WhatsApp destek hattı ücretli mi?

   • Merhaba bende benle karışık kan toplanması vardı hafifide şişikti sonra plazma ve lazer tedavisi oldum tepelik gitti hafif derinin altında kan toplanması var o kan toplanmasının daha çabuk geçmesi için ne sürebilirim

    • Merhaba,
     Muayene ile değerlendirmek gerekir. Beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin. tuvalette uzun kalıp ıkınmayın
     Op.Dr.Adil Altınsoy

  • Selamlar hocam küçük sivilce sanmıştım ama herkes et beni diyor yardımcı olurmusunuz

 4. Merhaba çenemin altinda kahverengi-siyah et beni var 5 mm genislinde .acaba RF ile tedavi ne kadar sürer. Ve bir iz kalırmı iyilesme suresi ne kadar. Muayne ve tedavi ucreti nedir.

  • Muayenemiz ücretsiz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz. Ücretlenddirebiliriz, ayrıca ücretler için @ideaklinik instagram hesabına bakabilirsiniz.

  • Yaklaşık 16 17 adet yüzeysel benlerin alım fiyatı nedir

   • Ben tedavi ücretleri için @ideaklinik hesabını instagramdan takip edebilirsiniz, 05426210888 nolu telefona benlerinizin fotoğrafını gönderirseniz değerlendirebiliriz.

 5. Merhaba yeriniz İstanbul da nerede acaba bende ben aldırmak istiyorum

  • Bakırköy, Kadıköy ve Şişli de klinikleeimiz var. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

 6. Merhaba fiyat öğrenebilirmiyim

  • ücüret bilgisi için @ideaklinik instagram hesabına bakınız yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğrafını gönderip, öğrenebilirsiniz.

 7. Ercan özdemir

  Merhaba burnumun yan tarafında iltihaplı bir sivilce çıktı. Sonradan iltihap kurudu fakat o kısım aşğıya doğru birkaç mm uzadı . Şu anda sümük gibi bir uzantı görünüyor ve beni rahatsız ediyor. Cildiye uzmanına gösterdim. Bir krem verdi. Geçmezse plastik cerrahide aldırabilşrsin dedi. Sizce ne yapmam lazım

 8. Normal küçük bir ben nokta gibi ama aldırmak istiyorum anlımın tam ortasında. Bu mümkünmü?

 9. Merhabalar benim yüzümde ben var 1,5cm de boyu var ve ben aldırmak istiyorum ama iz kalır mı?

 10. Gözümün yanında 0.3 cm lik bir ben var iz kalirmi fiyatlar nedir

  • Merhaba,
   Sohbet mesafesinde çıplak gözle bakıldığında farkedilir iz kalmaz. Normalde ücretlerimiz 5meye kadar 300tl fakat göz, burun, kirpik ve kaş bölgeleri tedavisi özellik arzettiği için muayene ile net ücretlendirilebilir. 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan fotoğraf gönderebilirsiniz, extra bilgi ve ücretsiz muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.

 11. Merhaba ben Şevval 14 yaşındayım. Boyun kısmımda sert bir et beni var tenim ile aynı renk ve aldırmak istiyorum iz kalır mı veya acır mı fiyat bilgisi falan alabilir miyim wp den fotosunu attım dönüş bekliyroum.

  • Merhaba,
   Her tür beni tedavi edebilecek teknolojiye sahibiz. Yaşın küçük olduğu için pek iz kalması beklenmez.

 12. Merhaba nohut büyüklüğünde kasımın ustunede kahverengi bı rbenm var tedavi ücretini öğrenebilir miyim

 13. Yüzümde ufak bir ben var onu sildirmek istiyorum şişli açık adresinizi alabilirmiyim birde randevulumu gelinmesi gerekiyor

  • Idea (Şişli)
   Adres: Halaskargazi Caddesi No:145 Kat:5 (Kuran İş Merkezi) Nişantaşı – İstanbul
   Tel: 0212 247 10 04
   GSM & WhatsApp: 0532 463 96 82
   evet randevu almalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz