Exotherme lazer, özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş Fransız bir cihaz markasıdır. İşlev olarak kılcal damarları silgiyle silmiş gibi yok ettiği için ülkemizde silgi lazer olarak da adlandırılmaktadır. Yüksek maliyetli bir cihaz olduğundan olsa gerek çoğu merkezde bulunmamaktadır.

İstanbul’da İdea Klinik Bakırköy şubesinde sıklıkla kullanılan exotherme lazer sağladığı avantajlar doğrultusunda hastalar tarafından da talep edilen bir yöntemdir.

exoterme silgi lazer yöntemiyle kılcal damar tedavisi

Silgi Lazer Avantajları Nelerdir?

– Bacak, yüz ve burun çevresinde bulunan tüm kılcal damarların tedavisinde etkin olarak kullanılabilir.
– Soğutma sisteminden dolayı yanık oluşmayacağı gibi aynı zamanda acısızdır.
– Kılcal damarları 15-20 kat yakınlaştırarak gösteren ekranı sayesinde hata payı neredeyse yoktur. Hasta isterse ekrandan tedaviyi takip edebilmektedir.
– Jule değeri sayesinde kişiye özel ayarlandığından daha başarılı olur.
– Yan etkileri minimaldir

Exothermenin Diğer Lazerlerden Farkları

Kamerası ve ekranı sayesinde tüm kılcallar net bir şekilde gözlemlenerek işlem uygulanır. Tedaviyi uygulayan kullanıcı koruyucu gözlük kullanmadığından ve kamerasının yakınlaştırma özelliğinden dolayı çıplak gözle görülemeyecek tüm damarları rahatlıkla görebilmektedir.

silgi lazer exoterme video

Uygulamanın yapıldığı alana verilen ışığın cilde zarar vererek yakmaması için soğutucu kristalleri bulunmaktadır. Diğer lazer cihazlarında ise çoğunlukla hava soğutması vardır ve exothermede alınan performans görülemeyebilir.

Uygulamanın yapıldığı esnada hasta tedaviyi ekrandan rahatlıkla izler bu da kendisinde güven oluşmasını sağlar.

Yüzdeki Kılcal Damar Çatlamalarının Tedavisinde de Başarılıdır

Gerek yapısı, gerekse güneş ışınlarının direk vurması sebebiyle yüz bölgesindeki cilt leke oluşturmaya oldukça müsait bir yapıdadır. Isı ile uygulanan tedavilerde lekelenmeler olabilmektedir. Ancak exotherme cihazında doz ayarlaması yapılabildiğinden ve aynı zamanda gelişmiş soğutma sistemi bulunduğundan yüzde rahatlıkla kullanılabilen bir yöntemdir.

Zararsız Soğutma Ünitesi ve Yüksek Performans

İnsanlar çoğu zaman epilasyon ve kılcal damar çatlaması tedavilerinde yanıklarla karşılaşarak hüsrana uğrayabilmektedir. Bu tamamen cildin yeterince soğutulmaması ile ilişkilidir. Exotherme lazerin kendisinde bulunan soğutma ünitesi yanık gibi komplikasyonların oluşmasının önüne geçmektedir. Özellikle yazları bu özelliği oldukça avantaj sağlamaktadır.

Tedavinizi İzleyebilirsiniz

Yazımızın akışında da bahsettiğimiz üzere hastalar tedavi sırasında cihazın ekranı sayesinde tüm uygulamayı anlık olarak izleyebilmektedir.

Silgi Lazerin Uygulandığı Alanlar

Bacak, yüz, elmacık kemiği, burun ve çevresi, ayak bileği gibi alanlarda bulunan tüm kılcal damar çatlamaları için etkili ve başarılı bir yöntemdir.