Hemoroid, anal fissür, kıl dönmesi ve benzeri diğer makat hastalıkları mevcut olan kadın hastaların erkek doktora tedavi olmaktan utandıkları için İstanbul Şişli ve Antalya kliniklerimizde kadın genel cerrahi uzmanları görev yapmaktadır.

Bu kliniklerimizde görev yapmakta olan doktorlarımız proktoloji konusunda oldukça tecrübeli genel cerrahi uzmanlarıdır.

kadın genel cerrahi uzmanı

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları

Antalya / Op. Dr. Seher ŞİRİN

1961 yılında Karaman’ın Ermenek ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girmiştir. 1985 yılında eğitimini tamamlamış olup 1990 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Eski ismiyle SSK Samatya Hastanesi) uzmanlık eğitimine başlamıştır.

1994 yılında uzman olan hekimimiz Seher ŞİRİN 2015 yılında emekli olmuştur. Bu tarihten itibaren IDEA Klinik’te hizmet vermektedir.

Şişli / Op. Dr. Canan ERDEM

1967 doğumlu olan Canan ERDEM 1984 yılında Etiler Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girmiştir ve 1990 yılında mezun olmuştur. 1991 yılında Erzurum’da mecburi hizmetimi tamamlayarak 2000 yılında Kartal Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanlığı İhtisasını tamamlamıştır.

İhtisasından sonra Haydarpaşa Numune Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanelerinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak hizmet verdikten sonra 2013 yılından itibaren muayenehane ve özel hastane tecrübeleri edinmiştir.

Tedavi Ettikleri Hastalıklar

Hemoroid – Basur

Hemoroid çoğunlukla kabızlık ile oluşan bir makat hastalığı olup iç ve dış olmak üzere iki tipe ayrılmaktadır. İç basur ise dört dereceye ayrılmaktadır. Tedavi seçenekleri basurun tipi ve derecesine göre değişiklik göstermektedir. Basur tedavisinde kullanılan ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemler şunlardır.

– Lazer yöntemi
– Lastikle boğma yöntemi
– THD yöntemi
– Klasik ameliyat

Anal Fissür – Makat Çatlağı

Çoğunlukla yine kabızlık ve sert dışkılama ile ortaya çıkan anal fissür anüste küçük bir cam çiziği şeklinde hissedilen bir hastalıktır. Tedavisi Botulinum enjeksiyonu yöntemiyle 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyat gerek duyulmadıkça tercih edilmemektedir.

Anal Fistül

Bağırsak ve makat derisi arasında çeşitli nedenlerle meydana genel kanala anal fistül ismi verilmektedir. Tedavisi ameliyatsız şekilde lazer yöntemiyle yapılabilir.

Kıl Dönmesi

Çoğunlukla erkeklerde meydana gelen kıl dönmesi rahatsızlığı kadınlarda da görülmektedir. Enseden dökülen saçların, kuyruk sokumunda açmış olduğu deliklerden içeri kıl, elbise tozu, cilt kalıntısı ve benzeri yabancı maddelerin giriş yaparak yumak haline gelmesi ile oluşur. Tedavisi mikrosinüsektomi ve lazer yöntemleriyle yapılmaktadır.

Lipom – Yağ Bezesi

Lipom, vücutta yağ hücresi bulunan her bölgede ortaya çıkabilir. Çoğunlukla omuz, göğüs, boyun, sırt, gibi yerlerde görülür. Günümüzde neden oluştuğuna dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Tedavisi 2-3 dakika kadar kısa bir sürede yapılmaktadır.

Nasır

Vücudun her yerinde meydana gelebilecek bir problem olan nasır çoğunlukla el ve ayaklarda görülür. Nasır sertleşmiş cilt lezyonlarıdır, tedavisi ameliyatsız bir şekilde 5-10 dakikada mümkündür.

Siğil

Vücudun her yerinde ortaya çıkabilen siğiller aynı zamanda bulaşıcı olabilmektedir. Tedavisi radyofrekans yöntemiyle 1-2 dakikada tamamlanabilir.

Ben

Yine vücudun her yerinde ortaya çıkan benler çoğunlukla yüz ve boyun gibi görünen yerlerde ortaya çıktığında estetik açıdan kusur yaratabilmektedir. Bu sebeple insanlar ben tedavisi ihtiyacı duyabilmektedir. Radyofrekans yöntemiyle buharlaştırarak 3 dakikada ben tedavisi mümkündür.

Kondilom

Kondilom bir siğil çeşidi olup genital ve makat bölgesinde oluşmaktadır. Kişiden kişiye cinsel temas ile kolayca bulaşan kondilom aynı zamanda hızlı artış gösterebilir. Mutlaka tedavi olunması gereken bir sorundur. Radyofrekans, koter gibi yöntemlerle ameliyatsız tedavisi mümkündür.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları İletişim

Op. Dr. Seher ŞİRİN
Antalya / Muratpaşa
Ali Çetinkaya Cad. Örnek Apt. No.25 Kat.1 (Doğu Garajı Tramvay Durağı Karşısı)
TEL: 0242 312 22 22
GSM: 0532 459 69 00

Op. Dr. Canan ERDEM
İstanbul / Şişli
Halaskargazi mahallesi. Halaskargazi caddesi. Kuran İş Merkezi No:145 5. Kat Şişli – İstanbul
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM: 0532 463 96 82