Anasayfa / Genel / Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Hemoroid, anal fissür, kıl dönmesi ve benzeri diğer makat hastalıkları mevcut olan kadın hastaların erkek doktora tedavi olmaktan utandıkları için İzmir ve İstanbul kliniklerimizde kadın genel cerrahi uzmanları görev yapmaktadır.

Bu kliniklerimizde görev yapmakta olan doktorlarımız proktoloji konusunda oldukça tecrübeli genel cerrahi uzmanlarıdır.

kadın genel cerrahi uzmanı

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları

İstanbul – Bakırköy / Op. Dr. Seher ŞİRİN

1961 yılında Karaman’ın Ermenek ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girmiştir. 1985 yılında eğitimini tamamlamış olup 1990 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Eski ismiyle SSK Samatya Hastanesi) uzmanlık eğitimine başlamıştır.

1994 yılında uzman olan hekimimiz Seher ŞİRİN 2015 yılında emekli olmuştur. Bu tarihten itibaren IDEA Klinik’te hizmet vermektedir.

İzmir – Konak / Op. Dr. Demet AĞRAS

1973 yılında İzmir’de dünyaya gelen Demet AĞRAS ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir Karşıyaka’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine girmiştir ve 1996 yılında mezun olmuştur.

1997-2002 yılları arasında Ege Üniversitesi’nde uzmanlığını tamamlayan hekimimiz 2002’den bu yana genel cerrahi uzmanı olarak çalışmakta olup 2016 itibariyle IDEA Klinik’te hizmet vermektedir.

Tedavi Ettikleri Hastalıklar

Hemoroid – Basur

Hemoroid çoğunlukla kabızlık ile oluşan bir makat hastalığı olup iç ve dış olmak üzere iki tipe ayrılmaktadır. İç basur ise dört dereceye ayrılmaktadır. Tedavi seçenekleri basurun tipi ve derecesine göre değişiklik göstermektedir. Basur tedavisinde kullanılan ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemler şunlardır.

– Lazer yöntemi
– Lastikle boğma yöntemi
– THD yöntemi
– Klasik ameliyat

Anal Fissür – Makat Çatlağı

Çoğunlukla yine kabızlık ve sert dışkılama ile ortaya çıkan anal fissür anüste küçük bir cam çiziği şeklinde hissedilen bir hastalıktır. Tedavisi Botulinum enjeksiyonu yöntemiyle 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyat gerek duyulmadıkça tercih edilmemektedir.

Anal Fistül

Bağırsak ve makat derisi arasında çeşitli nedenlerle meydana genel kanala anal fistül ismi verilmektedir. Tedavisi ameliyatsız şekilde lazer yöntemiyle yapılabilir.

Kıl Dönmesi

Çoğunlukla erkeklerde meydana gelen kıl dönmesi rahatsızlığı kadınlarda da görülmektedir. Enseden dökülen saçların, kuyruk sokumunda açmış olduğu deliklerden içeri kıl, elbise tozu, cilt kalıntısı ve benzeri yabancı maddelerin giriş yaparak yumak haline gelmesi ile oluşur. Tedavisi mikrosinüsektomi ve lazer yöntemleriyle yapılmaktadır.

Lipom – Yağ Bezesi

Lipom, vücutta yağ hücresi bulunan her bölgede ortaya çıkabilir. Çoğunlukla omuz, göğüs, boyun, sırt, gibi yerlerde görülür. Günümüzde neden oluştuğuna dair net bir bilgi bulunmamaktadır. Tedavisi 2-3 dakika kadar kısa bir sürede yapılmaktadır.

Nasır

Vücudun her yerinde meydana gelebilecek bir problem olan nasır çoğunlukla el ve ayaklarda görülür. Nasır sertleşmiş cilt lezyonlarıdır, tedavisi ameliyatsız bir şekilde 5-10 dakikada mümkündür.

Siğil

Vücudun her yerinde ortaya çıkabilen siğiller aynı zamanda bulaşıcı olabilmektedir. Tedavisi radyofrekans yöntemiyle 1-2 dakikada tamamlanabilir.

Ben

Yine vücudun her yerinde ortaya çıkan benler çoğunlukla yüz ve boyun gibi görünen yerlerde ortaya çıktığında estetik açıdan kusur yaratabilmektedir. Bu sebeple insanlar ben tedavisi ihtiyacı duyabilmektedir. Radyofrekans yöntemiyle buharlaştırarak 3 dakikada ben tedavisi mümkündür.

Kondilom

Kondilom bir siğil çeşidi olup genital ve makat bölgesinde oluşmaktadır. Kişiden kişiye cinsel temas ile kolayca bulaşan kondilom aynı zamanda hızlı artış gösterebilir. Mutlaka tedavi olunması gereken bir sorundur. Radyofrekans, koter gibi yöntemlerle ameliyatsız tedavisi mümkündür.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları İletişim

Op. Dr. Seher ŞİRİN
İstanbul / Bakırköy
Adres: Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65
GSM: 0542 621 08 88

Op. Dr. Demet AĞRAS
İzmir / Konak
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 (Cumhuriyet Meydanı) KONAK – İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
İletişim Bilgilerimiz